Rodzaje i zastosowanie regałów metalowych

Jednym z najbardziej popularnych typów regałów w magazynach jest obecnie regał paletowy lub czołowy. Konstrukcja jest platformą lub paletą, na której ładunek jest umieszczany za pomocą taśmy lub folii stretch.

W zależności od rodzaju zastosowania regał może być spawany lub składany. Regały składane mają nieco wyższą cenę, ponieważ można je rekonfigurować w celu dostosowania do większej liczby zastosowań. Podstawowe elementy regału to rama i belki poprzeczne, elementy drugorzędne to półki i belki poprzeczne, nakładki, półki siatkowe. Konstrukcje metalowe zawierają również elementy zabezpieczające, belki, ograniczniki, osłony stojaków.

Metalowe regały paletowe mają wiele zalet:

  • Racjonalne wykorzystanie całej powierzchni pomieszczenia;
  • Wygodne przechowywanie produktów;
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa;
  • Łatwy dostęp do towarów;
  • Możliwość zastosowania specjalnych urządzeń załadowczych;
  • Dobrze przemyślana konstrukcja.

Solidne regały metalowe do kupienia w regaly.biz.pl są zwykle stosowane w większych pomieszczeniach. Dla towarów pakowanych i ładunków jednostkowych idealne są regały półkowe. Nierzadko zdarza się, że są one połączone w tym samym pomieszczeniu.

Rodzaje regałów

Współczesny rynek regałów magazynowych typu paletowego prezentowany jest przez następujące odmiany: czołową (dostęp od przodu), upychającą (magazynowanie odbywa się poprzez wypełnianie komórek tego samego typu produkcji), grawitacyjną (palety są ustawione pod kątem, dzięki czemu poruszają się niezależnie pod wpływem siły grawitacji).

Regały wahadłowe

W systemie regałów wahadłowych wózki widłowe umieszczają palety na wózku wahadłowym, a następnie transportują je do i z miejsca składowania. Wahadłowiec porusza się po szynach po jednym torze i jest zdalnie sterowany podczas transportu towarów. Dzięki zastosowaniu zautomatyzowanych wózków wahadłowych można zrezygnować z korytarzy roboczych w celu zwiększenia wykorzystania przestrzeni.

Regały paletowe

Regały paletowe są przeznaczone do składowania towarów na paletach w przypadku dużej przepustowości. Zwiększają one pojemność magazynową nawet o 40% i zapewniają dostęp do każdej palety. Ten składany system składa się z pionowych ram i poziomych belek o różnych długościach.

Wybór typu regału paletowego zależy od rodzaju magazynu, jego cech konstrukcyjnych i rodzaju składowanych towarów. Wybór regałów musi być dokonany na etapie projektowania. Regały różnią się nośnością, wymiarami palet i udźwigiem. Aby zapewnić bezpieczne przechowywanie produktów, podczas instalacji należy zamontować maksymalną liczbę elementów zabezpieczających.

About the Author

Related Posts