Regał magazynowy – na co zwrócić uwagę

Bycie właścicielem magazynu związanego z jakimkolwiek kierunkiem wymaga sporego nakładu pracy w każdej dziedzinie. Od spraw zewnętrznych, związanych z ważnymi dokumentacjami, do spraw wewnętrznych, gdzie warto skupiać się na organizacji przestrzeni. W tym przypadku istotne jest zwrócenie swojej uwagi na wyborze odpowiednio dobranych regałów magazynowych.

Regał magazynowy – co powinno go wyróżniać?

Przy wyborze regału, który ma pełnić wiele ważnych i istotnych funkcji w przestrzeni organizacyjnej magazynu, należy zwrócić całą swoją uwagę na parę naprawdę kluczowe cechy. Przede wszystkim produkt powinien być dobrany do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Sporą rolę ma rozmiar artykułów, produktów bądź innych rzeczy, które będą miały swoje położenie właśnie na specjalnie wybranym do tego regale – to również należy wziąć pod swoją uwagę.

Tworzywo bądź materiał produktu z którego wytworzony został regał magazynowy to tak samo zasadnicza cecha. Musi być bardzo wytrzymały, dzięki czemu można mieć pewność, że nie zostanie bez powodu uszkodzony oraz pozwala na bezpieczne korzystanie z niego przez pracowników – żaden artykuł nie powinien być “za ciężki”, dlatego tworzywo z którego jest wytworzony regał nie może być słaby i wiotki.

Zakończenia nóg regałów to kwestia indywidualna. Niektórym świetnie sprawdzą się regały z przestrzenią pomiędzy pierwszą, dolną półką a podłogom – wtedy nóżki powinny być bardzo stabilne oraz nieumożliwiające przesuwanie się regału. Innym natomiast idealnie nadadzą się regały z półką od razu przy parkiecie. To zdecydowanie bezpieczniejsza opcja przy cięższych produktach i artykułach do których ten regał będzie wykorzystywany.

Jakie korzyści daje dobrze dobrany regał magazynowy? 

Odpowiednio dobrany regał magazynowy, który ma spełniać swoją rolę w stu procentach, musi przede wszystkim być wygodny w użytkowaniu przez wszystkich pracowników oraz umożliwiać bezproblemowe korzystanie z niego poprzez użytek maszyn. Estetyczny wygląd to również ważna cecha – nikt przecież nie chce korzystać z zardzewiałego regału.

Trzeba także zwrócić uwagę na to, by regał był łatwy w zadbaniu o jego czystość, jak i proste sprzątanie. To pozwoli na uniknięcie ubrudzenia produktów znajdujących się w magazynie.

Nie można zapomnieć o najważniejszej funkcji idealnie wybranego regału magazynowego – bezpieczność! Bezpiecznie dobrany, zgadzający się z zasadami BHP to największy klucz do sukcesu prowadzenia magazynu. Bez tego pracownicy i właściciele nie mają żadnych podstaw do tego, by czuć się bezpiecznie.

About the Author

Related Posts